مذهب همراه اخلاقی امارات استقلال منصوریان

مذهب: همراه اخلاقی امارات استقلال منصوریان علیرضا منصوریان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی رخ‌به‌رخ با علی لاریجانی , محمود احمدی‌نژاد

این روزها محمود احمدی‌نژاد، بار دیگر سودای ریاست جمهوری دارد و جهت رسیدن به هدفش، وارد رقابتی زودهنگام شده است و رقبش را هم مشخص کرده، علی لاریجانی 

رخ‌به‌رخ با علی لاریجانی , محمود احمدی‌نژاد

محمود احمدی نژاد؛ رخ به رخ با علی لاریجانی

عبارات مهم : سیاسی

محمود احمدی نژاد؛ رخ به رخ با علی لاریجانی /کرباسچی: احمدی نژاد نه تایید صلاحیت می شود نه مردم به او اقبال دارند /او به دنبال جنجال های سیاسی است

رخ‌به‌رخ با علی لاریجانی , محمود احمدی‌نژاد

این روزها محمود احمدی نژاد، بار دیگر سودای ریاست جمهوری دارد و جهت رسیدن به هدفش، وارد رقابتی زودهنگام شده است و رقبش را هم مشخص کرده، علی لاریجانی

به گزارش نامه نیوز می خواهد در سیاست بماند؛ هر طور که شده. او ولی جهت این خواسته اش فقط یک راه بلد هست؛ «دو قطبی سازی». بارها از این تاکتیک اش نتیجه گرفته، همین هم است که این بار هم دست به دامان تاکتیک قدیمی شده. همه نقشه او این است: «رخ به رخ لاریجانی شدن»

بازی را از هم سطح اوج شروع کرده؛ یک نامه به برادر علی لاریجانی که رییس قوه قضاییه است نوشته و همه آن چه را هم که تحریر کرده در قالب یک مصاحبه تصویری بیان کرده هست. گفته که: «اگر آقای علی لاریجانی می خواهد از اینجانب به شما شکایت نماید آزاد است ولی آیا باید نام مجلس را وارد این ماجرا کند.

این روزها محمود احمدی‌نژاد، بار دیگر سودای ریاست جمهوری دارد و جهت رسیدن به هدفش، وارد رقابتی زودهنگام شده است و رقبش را هم مشخص کرده، علی لاریجانی 

این عمل خلاف قانون اساسی چگونه قابل توجیه است و آیا نباید مورد پیگرد قضایی قرار گیرد؟ معلوم است هنگامی که با بنده و همکارانم که مدیران ارشد نظام بوده ایم چنین واکنش‌ها می شود، چگونه عموم مردم می توانند به احقاق حق خود امیدوار باشند. متأسفانه این رفتاری است که به وسیله عده ای، بی محابا در دستگاه قضایی جاری می شود و از موجبات مهم نارضایتی عمومی از نظام جمهوری اسلامی شده است هست. شنیده می شود که اخوی حضرت عالی، جناب آقای علی لاریجانی رییس محترم مجلس شورای اسلامی قصد کاندیداتوری جهت انتخابات ریاست جمهوری آینده را دارند و بااهمیت ترین مانع در این راه را بنده و همکاران بنده تلقی می نمایند.»

کار ولی به اینجا ختم نشده هست، علی اکبر جوانفکر از معدود حواریون باقی مانده در کنار او نیز به میدان آمده هست. حرف جدیدی نزده؛ همانی را گفته که محمود احمدی نژاد گفته بود. او اظهار داشته «من بر این باورم که تحرکات اخیر آقای علی لاریجانی، از برنامه ریزی وی جهت رسیدن به کرسی ریاست جمهوری حکایت می کند.

بنابراین به نظر من تنها کسی که قاطبه مردم و بر اساس تجربه او را شایسته چنین جایگاهی می دانند، دکتر احمدی نژاد است! کاملاً واضح است که ایشان را سد راه خود تلقی می کند. چنین به نظر می رسد که آقای علی لاریجانی قصد دارد پیش از فرارسیدن وقت انتخابات در سال 1400، با استفاده از اهرم ها مسیر ریاست جمهوری اش را هموار کند. هیچ کس خود را جهت بار دوم و چندم در معرض گزینش مردم قرار نمی دهد، ولی به نظر می رسد در کشور ما کسی به این منطق روشن اعتنایی ندارد.»

رخ‌به‌رخ با علی لاریجانی , محمود احمدی‌نژاد

او البته افزوده است :«اگر انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 نیز به سبک و سیاق دوره های اخیر باشد، مردم حتما به یک نامزد جریان سیاسی اصولگرا رای نخواهند داد و از گزینش خود نیز هیچ نفعی نخواهند برد، ولی اگر جهت مردم وقت گزینش قائل شوند و اجازه داده شود تا استعدادهایی از درون ملت کشور عزیزمان ایران بجوشد، حتما مردم به کسی رای خواهند داد که بتواند خاطره خدمات بزرگ دولت های نهم و دهم را در یادها زنده کند.»

اکنون پرسش مهم این هست؛ محمود احمدی نژاد دقیقاً چه چیزی در ذهن دارد؟ آیا او شانسی جهت بازگشت دارد؟ آیا اگر ساختارهای قدرت رسمی هم مجالی تازه به او دهند جامعه با او همراهی خواهد کرد؟

این روزها محمود احمدی‌نژاد، بار دیگر سودای ریاست جمهوری دارد و جهت رسیدن به هدفش، وارد رقابتی زودهنگام شده است و رقبش را هم مشخص کرده، علی لاریجانی 

غلامحسین کرباسچی» دبیرکل حزب عاملان سازندگی در همین زمینه به خبرنگار نامه نیوز گفت: فکر نمی کنم فرصتی دیگر جهت ایشان در حوزه ریاست جمهوری باشد. خودشان هم این مسئله را می دانند. نه ایشان به وسیله مراجع ذی صلاح تأیید خواهند شد و نه مردم اقبال نسبت به ایشان دارند. به نظرم این نوع صحبت ها صرفاً جنجال های سیاسی است که قصد دارند به وسیله آن خود را مطرح کنند.

وی در ادامه افزود: بالاخره مراجعی هستند که قانوناً رد یا تأیید [صلاحیت نامزدها] می کنند. ولی من خودم به شخصه با توجه به عملکردی که از ایشان شاهد بودیم و ضربه ای که به مردم زده اند، [ایشان را] تأیید نمی کنم. ولی علی القاعده تأیید شورایی را می خواهد که این وظیفه را برعهده دارد.

رخ‌به‌رخ با علی لاریجانی , محمود احمدی‌نژاد

این سیاست مدار اصلاح طلب در خصوص تصمیم این طیف سیاسی و حمایت از آقای لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری آینده گفت: اصلاح طلبان یک جمعی هستند و بر مبنای حقیقت ها و واقعیت هایی که در جامعه هست، تصمیم می گیرند. فعلاً تا این لحظه جهت سال 1400 نه اظهار نظری کرده اند و نه در جمع خودشان بحثی مطرح شده است و اساساً هنوز ورود به بحث انتخابات نداشه اند.

حالا هرچه است محمود احمدی نژاد بازی خود را شروع کرده، شاید خیلی سریعتر از آن چه تصور می شد او دوقطبی سازی را کلید زده؛ با علی لاریجانی. هوشمندی به خرج داده و بازی را از مرحله ای جلوتر شروع کرده است . از جایی که صحبتی از تأیید صلاحیت اش نباشد. او خواسته فعلاً کسی به این فکر نکند که اساساً چراغ سبزی جهت بازگشت او داده خواهد شد یا خیر. خواسته همه فکر کنند ردصلاحیت او در این انتخاباتی که گذشت یک استثناء بوده و هنوز هم بزرگراه جهت سیاست ورزی او هموار است.

واژه های کلیدی: سیاسی | انتخابات | لاریجانی | احمدی نژاد | ریاست جمهوری | علی لاریجانی | محمود احمدی نژاد | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs