مذهب همراه اخلاقی امارات استقلال منصوریان

مذهب: همراه اخلاقی امارات استقلال منصوریان علیرضا منصوریان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی فراکسیون امید ضعف فاحش دارد، عبور از عارف کلید خورد؟ / مردم اقبال قبلی را به عارف ندارند ، صوفی

آن چه که من در بین اعضای فعلی شورای عالی سیاست گذاری، می بینم، این است که از آقای دکتر عارف عبور نخواهند کرد. به هر حال ایشان یک وجاهتی دارند که فعلاً بین نخبگا

فراکسیون امید ضعف فاحش دارد، عبور از عارف کلید خورد؟ / مردم اقبال قبلی را به عارف ندارند ، صوفی

عبور از عارف کلید خورد؟ /صوفی: فراکسیون امید ضعف فاحش دارد/مردم اقبال قبلی را به عارف ندارند

عبارات مهم : سیاست

آن چه که من در بین اعضای فعلی شورای عالی سیاست گذاری، می بینم، این است که از آقای دکتر عارف عبور نخواهند کرد. به هر حال ایشان یک وجاهتی دارند که فعلاً بین نخبگان از ایشان عبور نخواهند کرد ولی تردید است که مردم همان اقبال قبلی را به ایشان نشان دهند.

به گزارش نامه نیوز: انتقادها از شوای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان اوج گرفته است . کار به آنجا رسیده که بعضی می گویند دیگر راهی جز تجدید ساختار در این سامانه باقی نمانده هست. این وسط کسانی هم هستند که مسئولیت این تحولات را با محمد رضا عارف می دانند و می گویند او هم باید در روش و سیاست های خود تجدید تظر کند .

فراکسیون امید ضعف فاحش دارد، عبور از عارف کلید خورد؟ / مردم اقبال قبلی را به عارف ندارند ، صوفی

در همین راستا علی صوفی، عضو شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان به خبرنگار نامه نیوز، گفت: شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان، ساز و کاری است جهت رسیدن به اجماع در بین اصلاح طلبان و تحقق استراتژی اجماع. این عنوان در پرتو تجربیات ناموفق اصلاح طلبان در انتخابات های گذشته، مانند شورای اسلامی شهر دور دوم و مخصوصا انتخابات ریاست جمهوری سال 1384، به دست آمده هست. بر این مبنا هم مردم به این نتیجه رسیدند که به کاندیدای واحدی که از سوی اصلاح طلبان معرفی می شود، رأی دهند و هم اینکه این خواسته را به اصلاح طلبان انتقال یافته کردند که در نهایت اجرایی شد.

وی افزود: در این بین کانون هایی جهت حضور در عرصه های انتخابات وجود داشت. احزاب اصلاح طلب که تحت عنوان جبهه هماهنگی اصلاحات دور هم جمع شده است اند و معمولا در انتخابات فعال هستند . در کنار این عنوان هم مشخص شد که احزاب کفایت نمی کنند چراکه اشخاص تأثیرگذار در سطح ملی و شهرها زیاد هستند که بنا به دلایلی وارد فعالیت های حزبی نشده اند ولی در انتخابات بسیار تأثیرگذار هستند. بنابراین از تجمیع این دو نهاد حقیقی و حقوقی (احزاب و اشخاص متنفذ) شورای عالی سیاست گذاری درست شد تا بتواند این حرکت را به صورت جبهه ای سامان دهد.

آن چه که من در بین اعضای فعلی شورای عالی سیاست گذاری، می بینم، این است که از آقای دکتر عارف عبور نخواهند کرد. به هر حال ایشان یک وجاهتی دارند که فعلاً بین نخبگا

در انتخابات سال 1392، این شورا حضور نداشت؛ ولی در سال 1394 و در انتخابات مجلس حضور داشت و علی رغم ردصلاحیت های گسترده و فقدان کاندیدای شاخص اصلاح طلب جهت تهیه و بستن لیست های انتخاباتی، اصلاح طلبان کنار نکشیدند و به طور نسبی موفقیت چشم گیری به دست آوردند؛ اکنون هم که یک فراکسیون در مجلس دارند.

در گفت و گو با «نامه نیوز» عنوان شد؛

استاندار سابق گیلان، تأکید کرد: موفقیت چشم گیر دیگرشان، جنبه سلبی داشته هست. یعنی در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری، مانع از ورود تندروها به این ارکان تصمیم گیری شده است اند و آنها را بعد زده و اوضاع را متعادل کرده اند. ولی از طرف دیگر که ایجاباً بخواهند نیروهای اصلاح طلب را جایگزین نمایند، خیر؛ موفق نبوده اند. نه آقای روحانی خودشان را اصلاح طلب می داند و نه اصلاح طلبان ایشان را به عنوان کاندیدای اصلاح طلب حمایت کردند و نه اینکه نمایندگانی که با لیست امید وارد مجلس شدند، تماماً اصلاح بودند. بین آنها اصولگرایان معتدل و اشخاص ناشناخته هم بودند.

اما در انتخابات 96 در حوزه ریاست جمهوری جای مناقشه نبود ولی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و دِه با اعتراضاتی همراه شد و به تصمیم شورای عالی سیاست گذاری نقدهایی وارد است که تا کنون پاسخ منطقی جهت آن ارائه نشده است . همین عنوان موجب شده است که کار شورا کند شود و معلوم نیست که بتوانند با این ساختار پیش بروند. در واقع شورای عالی ابزاری است جهت رسیدن به نشانه که همان اجماع سازی بین نیروهای اصلاح طلب است.

فراکسیون امید ضعف فاحش دارد، عبور از عارف کلید خورد؟ / مردم اقبال قبلی را به عارف ندارند ، صوفی

وی در ادامه افزود: این شورا قابل تجدید نظر هست. به هرحال آقای دکتر عارف هم مانند هر فعال اصلاح طلب دیگری، یک سری شاخصه های مثبت و یکسری ضعف هایی ممکن است داشته باشند. ایشان هم مستثنی نیست. قطعاً در بررسی عملکرد ایشان شاهد نقاط قوت و ضعف هستیم. آقای دکتر عارف چه بخواهند و چه نخواهند عملکرد شوراها و تشکل هایی که ایشان ریاست آن را بر عهده دارند، به پای ایشان نوشته می شود که امری طبیعی هست. اکنون در بررسی عملکرد فراکسیون امید، ضعف های فاحشی دیده می شود؛ به خاص در جریان رأی اعتماد به کابینه آقای روحانی. به هر حال تحلیل ها این بود که آقای روحانی، وزرایی که معرفی کرده هست، کسانی نیستند که مد نظر ایشان بوده بلکه تحت فشار این گزینش ها را انجام داده اند.

وی در ادامه افزود: به هر حال چه در فشار این تصمیم گیری صورت گرفته باشد چه آزادانه؛ این کابینه منطبق با عقبه رأی آقای روحانی نیست. در اینجا فراکسیون امید به عنوان فراکسیونی اصلاح طلب می بایست نقش خودش را ایفا می کرد؛ آقای روحانی را یا وادار می کردند تا انحرافات را بر طرف کنند و کابینه پیشنهادی را اصلاح کنند و یا نه، قاطعانه اعلام می کردند که از این کابینه دفاع نخواهند کرد. در این اوضاع بود که فراکسیون امید می توانست پاسخگوی عملکرد خود باشد و به کسانی که به آنها رأی داده اند بگویند: ما تلاش خود را کردیم و مخالفت خود را انجام دادیم ولی زیاد از این نتوانستیم تأثیر بگذاریم. ولی در عمل می بینیم نه تنها مخالفت نکردند، بلکه همراهی هم کردند و یک رأی نجومی و بی سابقه ای را به دولت آقای روحانی دادند. افکار عمومی با این اتفاق موافق نیست و این عمل هم به پای فراکسیون امید نوشته می شود و هم به پای آقای دکتر عارف.

آن چه که من در بین اعضای فعلی شورای عالی سیاست گذاری، می بینم، این است که از آقای دکتر عارف عبور نخواهند کرد. به هر حال ایشان یک وجاهتی دارند که فعلاً بین نخبگا

وزیر اسبق رفاه در دولت اصلاحات، افزود: از سوی دیگر، ضعف ها و انتقاداتی هم که در بستن لیست کاندیداهای شورای شهر، شاهد بودیم را شخصی که مدیر است بایستی بپذیرد و طبعاً مسئولیت آن پای آقای دکتر عارف نوشته می شود.

صوفی در آخر و راجع به آینده آقای عارف و اصلاح طلبان گفت: آن چه که من در بین اعضای فعلی شورای عالی سیاست گذاری، می بینم، این است که از آقای دکتر عارف عبور نخواهند کرد. به هر حال ایشان یک وجاهتی دارند که فعلاً بین نخبگان از ایشان عبور نخواهند کرد ولی تردید است که مردم همان اقبال قبلی را به ایشان نشان دهند.

فراکسیون امید ضعف فاحش دارد، عبور از عارف کلید خورد؟ / مردم اقبال قبلی را به عارف ندارند ، صوفی

واژه های کلیدی: سیاست | انتخابات | اصلاح طلب | شورای شهر | انتخابات 96 | اصلاح طلبان | شورای اسلامی | انتخابات مجلس | انتخابات ریاست جمهوری | انتخابات شوراهای اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs